Avril Lavigne 'Head Above Water' şarkısıyla müzik tarzını değiştirdi .

Eğlence

5 Views

        

Avril Lavigne, birçoklarının ergenlik dönemine damga vurmayı başardı. 2002'de çıkan 'Let Go' albümünü çıkardığında henüz 18 yaşında olan Kanadalı şarkıcı artık 'yolun yarısı'na yaklaşmış durumda. 34 yaşındaki Lavigne bir süredir müzikten uzak kalmıştı. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan 'Head Above Water' ise Lavigne'in 'güçlü bir geri dönüş' şarkısı olmayı başardı.

Komplo teorileri ortaya atılmıştı

Komplo teorileri ortaya atılmıştı

Son birkaç yıldır Lyme hastalığıyla boğuşan Avril Lavigne, depresif bir dönemden geçiyordu.

Birkaç yıl önce verdiği röportajlarında sık sık öleceğini düşündüğünü söyleyen Lavigne hakkında çeşitli komplo teorileri de ortaya atılmıştı.

Aslında şarkıcının ilk albümünü yayınlandıktan kısa süre sonra hayatını kaybettiği, yerine ona ikizi gibi benzeyen bir başka ismin geçtiği bile konuşulmuştu!

Son albümleri havada kaldı

Komplo teorileri bir kenarda dursun, şarkıcının son yaptığı albümler de ilk albümü 'Let Go' ve 2004 tarihli ikinci albümü 'Under My Skin'i aratır nitelikteydi.

Giderek daha pop şarkılar söyleyen Avril Lavigne, ne eskisi kadar ergenlere hitap etti ne de pop dinleyicilerinin gönül telini titretti.

Dinleyicilerini ikiye böldü

Dinleyicilerini ikiye böldü

Lavigne'in sağlığına kavuştuğunda müzikal anlamda nasıl bir yöne sapacağı merakla bekleniyordu. İşte o merak 'Head Above Water' ile son buldu.

Şarkıyla aynı adı taşıyan yeni albümünün şubat ayında yayınlanması planlanıyor. Şarkının geçtiğimiz haftalarda yayına giren klibi ise dinleyicilerini ikiye bölmüş durumda.

Çok daha 'ulvi' meselelere değiniyor

Çok daha 'ulvi' meselelere değiniyor

Sözel anlamda çok daha 'ulvi' meselelere değinen 'Head Above Water', müzikal anlamda da Lavigne'in önceki işlerinden daha olgun. Evet, artık karşımızda 34 yaşında bir şarkıcı var.

Şarkıları ve 'punk' imajıyla ergenleri etkileyen Lavigne'in 'hiç büyümeyen' o çocuksu tavrı için kocaman bir yenilik ve değişiklik anlamına geliyor bu durum.

"Hani bizim Sevda'mız, hani bizim Avril'imiz?"

"Hani bizim Sevda'mız, hani bizim Avril'imiz?"

'Head Above Water', ABD'de 'Billboard Christian Airplay' listelerine de dahil oldu. Bu durum da şarkıcı için bir ilk.

Kimileri bu yeni tarzdan memnun, kimileri ise "Hani bizim Sevda'mız, hani bizim Avril'imiz?" modunda. Avril Lavigne'in müzikal anlamda arayışta olmasını önemli ve doğru buluyorum.

Yeni tarzının sağlamasını ve tutarlı olup olmadığını ise ancak şubat ayında yeni albümü yayınlandığında öğrenebileceğiz...

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr